رفع موهای زائد به‌وسیله لیزر

رفع موهای زائد به‌وسیله لیزر، یکی از رایج‌ترین روش‌های زیبایی است که در ایالات متحده انجام می‌شود و دومین روش بعد از جراحی جوانسازی و رفع چین و چروک پوست و سیاهی زیر بغل ناشی از مو است. امروزه دیگر همه با اصلی‌ترین و موثرترین روش رفع موهای زائد آشنا هستند و می‌دانند لیزر این روزها در رفع این مشکل حرف اول را می‌زند، اما برخی‌ها هنوز از تاثیرگذاری این روش مطمئن نیستند و شاید یکی از دلایلش این است که با عملکرد دقیق آن آشنا نیستند.

لیزر چطور موهای زائد را از بین می‌برد؟
اشعه لیزر با قدرت بالا به پیاز مو، آنها را از‌بین می‌برد. پیگمنت‌های موجود در مو اشعه را جذب می‌کند و موها را درون پیاز مو از‌بین می‌برد. تنوع لیزرها و منابع نوری آنها می‌تواند برای ازبین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار گیرد. درمان لیزر موهای زائد یک روش غیرتهاجمی است که باعث کاهش دائمی و طولانی‌مدت موها می‌شود.

آیا محدودیتی در استفاده از لیزر وجود دارد؟
لیزر می‌تواند موهای زائد بدن و صورت را حذف کند و برای همه رنگ و نوع پوست قابل استفاده است.

آیا لیزر فقط برای پوست‌های روشن روش کاربردی است؟
لیزر موهای زائد ابتدا روی بیماران با پوست‌های روشن انجام می‌گرفت ولی با تکنولوژی‌های جدید این کار برای بیماران با پوست‌های تیره هم انجام می‌شود و برای آنها امنیت به وجود آورده است.

رایج‌ترین لیزرها در بازار کدام‌ها هستند؟
انواع مختلفی از لیزر برای رفع و ازبین بردن موهای زائد استفاده می‌شود که رایج‌ترین آنها الکساندریت(alexandrite) ودیود(diode) نئودیمیومیاگ(Neodymium YAG) و منابع نوری با پالس‌های شدید است.
منبع: الو دکتر