پشت ميزنشيني خطر سرطان روده را دو برابر مي‌كند

پزشكان هشدار دادند كه پشت ميزنشيني خطر ابتلا به سرطان روده را تا دو برابر افزايش مي‌دهد.
به گزارش ايسنا، اگر جزو كساني هستيد كه تصميم مي‌گيرند تا پايان عمر زندگي پشت ميزنشيني را انتخاب كنند از همين لحظه دوباره به تصميم خود بينديشيد و اين تصميم جدي را بازنگري كنيد چون نتايج آزمايشات جديد نشان مي‌دهد كه 10 سال يا بيشتر اشتغال به كار پشت ميزنشيني و شغل بي‌تحرك احتمال ابتلا به برخي از انواع سرطان روده را دو برابر تشديد مي‌كند.
به گزارش روزنامه ديلي ميل، خبر بدتر اينكه حتي كارمنداني كه سعي مي‌كنند تناسب اندام خود را حفظ كنند و به كلاسهاي ورزش بروند باز هم به دليل عدم تحرك در ساعات كاري همين اندازه در معرض ابتلا به تومورهاي سرطاني روده هستند.
در اين مقاله كه در مجله آمريكايي «همه گيرشناسي» به چاپ رسيده پزشكان سعي كرده‌اند كه خطرات الگوي كاري در زندگي مدرن امروزي را بيشتر گوشزد كرده و مورد تاكيد قرار دهند.
آمارها نشان مي‌دهد كه سالانه بيش از 37 هزار و 500 مورد جديد ابتلا به اين سرطان در كشور انگليس تشخيص داده مي‌شود. اين آزمايشات همچنين يافته‌هاي قبلي را تاييد مي‌كند كه براساس آنها، مرداني كه زياد در طول روز پشت ميز مي‌نشينند30 درصد بيشتر از مرداني كه مشاغل پرتحرك و فعال دارند در معرض خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند. پزشكان استراليايي با مطالعه روي 918 بيمار مبتلا به سرطان روده به نتايج فوق دست يافته‌اند.