5 علامت که نشان می دهد در حال چربی سوزی هستید

چطور مي‌توانيد بفهميد که آيا مسير درستي را در پيش گرفته‌ايد يا نه؟
اگر هدفتان اين است که لاغر شويد و احساس سلامتي کنيد، آنگاه اهميت پيدا مي‌کند که رژيم غذايي و برنامه‌ تمريني شما، طوري باشد که باعث شود چربي بدنتان بسوزد. اما چطور مي‌توانيد بفهميد که آيا مسير درستي را در پيش گرفته‌ايد يا نه؟
اينکه به سادگي و بصورت منظم خودتان را وزن کنيد، دقيقا به شما نخواهد گفت که کاهش وزن شما بخاطر سوختن چربي‌هايتان است يا نه. در اين مقاله برخي از علائمي که نشان دهنده‌ي اين است که در حال سوزاندن چربي هستيد را باهم مرور مي‌کنيم.

?. تنگ‌ترين شلوار جينتان براحتي به پايتان مي‌رود
لباس‌ها يکي از بهترين شاخص‌ها براي کاهش چربي شما هستند. پس اگر شلوار جين‌هاي قديمي و تنگتان دوباره به جارختي شما برگشته‌اند و به راحتي از آن‌ها استفاده مي‌کنيد، به خودتان جايزه بدهيد! چرا که شما در مسير درستي قدم گذاشته‌ايد.

?. سايز بدن شما تغيير کرده است
اين بدان معني است که سايز دور کمر، دور سينه و دور باسنتان کمي کاهش پيدا کرده است. چربي، نسبت به عضله حجم بيشتري اشغال مي‌کند، بنابراين وقتي که چربي‌تان مي‌سوزد، خودش را به وضوح در سايز اندامتان نشان مي‌دهد.

?. سطح انرژي شما در طول روز کاهش پيدا نمي‌کند
شما خودتان را در طول روز پر انرژي احساس مي‌کنيد! اين اتفاق زماني مي‌افتد که بدن شما در طول روز چربي مي‌سوزاند و انرژي‌تان را تأمين مي‌کند. اگر بدن شما به مصرف کربوهيدرات براي تأمين انرژي وابسته بوده است، حالا در حال تجربه‌ي نوع چرخه‌ي ديگري از انرژي و خستگي هستيد. اگر چنانچه چربي بعنوان منبع سوختتان استفاده شود، انرژي شما در طول روز ثبات بيشتري خواهد داشت.

?. کاهش منظم و مداوم وزن خود را شاهد هستيد

کاهش منظم و مداوم وزن شما، بدين معني است که بالاخره بدن شما در حال چربي سوزي است! در مراحل اوليه‌ ورود به فرايند چربي سوزي، کاهش وزنتان بر روي ترازو آنقدر قابل اطمينان نيست که بگوييم چربي سوزي رخ داده است يا نه. از دست دادن وزن اوليه حتي ممکن است بخاطر از دست دادن آب بدن باشد. اما کاهش وزن ثابت و مداوم به اين واقعيت اشاره مي‌کند که شما در حال چربي سوزي هستيد.

?. درباره‌ خودتان احساس خوبي داريد
با کاهش چربي، بدنتان ذاتا احساس خوبي بدست خواهد آورد! تصوير شخصي مثبت، و اعتماد بنفستان افزايش پيدا خواهد کرد و تمام هورمون‌هايي که باعث بوجود آمدن احساس خوب مي‌شوند توسط بدنتان ترشح خواهند شد. اين اتفاق باعث خواهد شد درباره خودتان احساس خوب داشته و در مجموع راضي و خشنود باشيد.
اين‌ها برخي از علائمي بودند که نشان دهنده‌ي چربي سوزي شما هستند. اما اگر مي‌خواهيد در اينباره مطمئن‌تر شويد، خواهيد توانست آزمايش‌هايي را انجام دهيد که قابل اعتماد ترند. متخصص تناسب اندام و پزشک شما مي‌توانند شما را درباره‌ي اين آزمايش‌ها راهنمايي کنند تا از جزئيات بيشتري درباره‌ي کاهش چربي بدنتان مطلع شويد.