درباره لاغری با لیپوماتیک

دکتر کريمي‌پور به تبليغاتي درباره جراحي ليپوماتيک اشاره مي‌کند که نه‌تنها واقعي نيستند، بلکه بسيار عجيب و غريب‌اند. اين جراح عمومي مي‌گويد: استفاده از اين روش به افراد چاق يا داراي اضافه وزني که با رژيم و ورزش مي‌توانند به تناسب اندام برسند اصلا توصيه نمي‌شود. همچنين کاهش وزن 10 12 و 15 کيلو در يک جلسه ليپوماتيک ـ که برخي پزشکان سودجو درباره آن حرف مي‌زنند ـ هيچ توجيه علمي ندارد
به عبارتي ليپوماتيک مناسب افرادي است که چاقي موضعي در غبغب، بازو، شکم، ران، باسن، بغل پا، کتف و... دارند و با ورزش و رژيم چربي‌هايشان آب نمي‌شود يا ممکن است مدت‌ها طول بکشد تا کمي نتيجه بگيرند، پس ليپوماتيک براي کاهش سايز بيمار است نه کاهش وزن. حتي استفاده از اين روش براي رفع چربي‌هايي با وسعت بالا در يک جلسه هرگز توصيه نمي‌شود.

شناسايي عوارض خطرناک
اگر کانديداي ليپوماتيک بدرستي شناسايي شود و پزشک هم در کارش متبحر با‌شد، تقريبا هيچ عارضه خطرناکي ايجاد نخواهد شد اما در صورتي که پزشک از تجربه کافي برخوردار نباشد، متاسفانه عوارضي مثل غيرقرينگي اندام‌ها مثلا ران‌ها، گودرفتگي‌هاي غيرطبيعي، جمع شدن مايعات زيرپوست، خطر بروز عفونت بيمارستاني و... ايجاد مي‌شود.

در مورد همه افراد هم درد مختصر بويژه هنگام ماساژدرماني، خروج خونابه از نقاط سوراخ شده و کبودي وجود دارد و جاي نگراني نيست البته افراد مبتلا به فشارخون بالا، بيماران قلبي و عروقي و افراد مبتلا به ديابت بايد قبل از انجام ليپوماتيک با پزشک معالج‌شان مشورت کنند، چون درست است که کم‌ شدن حجم و توده چربي بويژه در ناحيه شکم، وضع سلامت اين افراد را بهتر مي‌کند، اما مي‌تواند خطرناک هم باشد.
منبع: الو دکتر