30 درصد تخت های روانپزشکی در اشغال مصرف کنندگان شیشه

مدیرکل دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد از اشغال 30 درصد تخت های روانپزشکی توسط مصرف کنندگان ماده مخدر صنعتی شیشه در کشور خبر داد. به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ دکتر حاجبی گفت: از هر 10 تخت روانپزشکی در بیمارستان ها 3 تخت به مصرف کنندگان شیشه اختصاص دارد، یعنی 30 درصد کل تخت های روانپزشکی کشور.

وی افزود: کشور ما تاکنون درگیر مهار جدی مواد مخدر غیرصنعتی بوده نه مواد محرک و صنعتی، در حالی که این مواد جدید معضل تازه دنیاست. وی بیان داشت: متاسفانه سطح آگاهی افراد جامعه نسبت به شیشه ماده مخدر صنعتی واقعی و کافی نیست که باید با اطلاع رسانی همه جانبه افراد را از خطرات جدی این ماده مخدر آگاه کرد.

مدیرکل دفتر سلامت روانی اجتماعی و اعتیاد با اشاره به مصرف شیشه در برخی از آرایشگاه های زنانه، بیان داشت: متاسفانه برخی از افراد ناآگاه برای تناسب اندام و لاغری به مشتریان خود مصرف شیشه را تجویز می کنند که این امر موجب مخاطرات بسیاری برای افرادی که آگاهی کافی از خطرات این مصرف ندارند می شود.

وی در پایان از مردم خواست به توصیه های غیراصولی افراد فاقد صلاحیت در خصوص این موارد و موارد دیگری نظیر سولاریوم،و مصرف کرم ها و مکمل های دارویی توسط غیرمتخصصان توجه نکنند.