کـلـم و خواص شفابخش آن

کلم گیاهی با سابقه بسیار طولانی بوده و تنوع زیادی دارد. این گیاه در اصل بومی نواحی اروپایی مدیترانه است که از بیش از 4000 سال پیش کشت می‌شده. کلم بروكلي، كلم پيچ، گل كلم، کلم بروكسل، كلم قمري، کلم قرمز و شلغم از پر مصرف ترین سبزیجات این خانواده است که در سراسر دنيا به طور گسترده مصرف می‌گردند و در برخی کشورها نظیر چین، آلمان و روسیه، جزئی از غذای روزانه محسوب می‌شوند. به خواص درمانی کلم در طب سنتی چین 1000 سال پیش از میلاد مسیح اشاره شده است. جالب است بدانید سال‌ها قبل از کشف ویتامین C و نقش آن در بیماری اسکوروی، ملوانان آلمانی در سفرهای طولانی از کلم تخمیر شده برای پیشگیری از بیماری و مرگ و میر
استفاده می‌کردند و امروز می‌دانیم که کلم یکی از غنی‌ترین منابع ویتامین C در میان سبزیجات است، به طوری که مصرف 75 تا 90 گرم از انواع کلم می‌تواند به راحتی نیاز روزانه یک فرد بالغ را به ویتامین C تامین کند.
سبزیجات این خانواده انرژي کمی دارند (يك لیوان کلم پخته حدود 33 کالری دارد) و در عين حال غنی از موادمغذی و فيتونوترينت‌های ویژه هستند. به همین جهت سبزیجات این گروه ارزش تغذیه‌ای فوق‌العاده‌ای دارند.
کلم علاوه بر اینکه منبع عالی ویتامین C است، منبع بسیار خوب فیبر، منگنز، ویتامین B6،
تیامین (B1)، ریبوفلاوین(B2)، کلسیم، پتاسیم، منیزیم، ویتامینA ، اسید‌هاي چرب امگا-3، و اسیدهای آمینه مهمی چون سیستئین و گلوتامین است.
ويژگي‌هاي شفا بخشي
مصارف سنتي
از برگ‌هاي كلم براي تسكين درد زخم نوك سينه در مادران شيرده استفاده می‌کنند. خاصيت ضد التهابي برگ كلم له شده و يا آب كلم تازه هنگامی که به طور مستقيم بر روي زخم‌ها، مفاصل ملتهب، آكنه یا پوست ملتهب و یا ساير التهاب‌ها استعمال گردد، به خوبي مشاهده مي‌شود.
در طب چيني، از كلم پیچ براي بهبود احتقان شش‌ها و از آب کلم براي درمان زخم معده استفاده مي‌شود. از كلم قمري نيز براي تعادل سطح قند خون و همچنين کمک به برطرف كردن مسموميت ناشي از الكل استفاده می‌شود. همچنین در طب چيني، معمولا بروكلي براي درمان التهاب چشم و نزديك بيني توصیه مي‌گردد.
به علاوه کلم به جهت خاصیت دیورتیکی (مدر بودن) که دارد، برای رفع تجمع مايعات در بدن مفيد شناخته شده است. مصرف كلم براي درمان ميگرن و در برخی منابع سنتی، برای درمان يبوست توصيه شده است.