مثلث مرگی که در کمین جوانان است!

تبلیغات دروغین ماهواره‌ای در خصوص مکمل‌ها، دارو‌های نیروزا، توزیع این دارو‌ها در برخی از آرایشگاه‌های زنانه و برخی از باشگاه‌های بدنسازی مثلث مرگ جوانان ما را تشکیل می‌دهند که باید در این زمینه خانواده‌ها مراقب باشند.
به گزارش فارس، امروز که تب پرورش اندام و زیباسازی بدن در بین جوانان ما افزایش یافته است، از این‌رو استفاده جوانان از داروهای نیروزای غیرمجاز هم بسیار شایع است، تا جایی که به قول اکثر ورزشکاران حرفه‌ای و کارشناسان مصرف نکردن مواد نیروزا در ورزش پرورش اندام به خصوص در رده حرفه‌ای ناممکن است.
اما کارشناسان معتقدند مصرف مواد نیروزا آن هم به صورت مجاز باید فقط برای رده حرفه‌ای مطرح باشد، ولی به دلیل تأثیر بسیار سریع داروها و مکمل‌های غیرمجاز که متأسفانه اثر آنها بسیار کوتاه مدت نیز هستند، ورزشکاران به استفاده از این مواد گرایش پیدا می‌کنند و البته دچار عوارض بسیاری از جمله افسردگی، پرخاشگری، ناتوانی جنسی، سکته، خونریزی داخلی، تشنج، پوکی استخوان، لرزش دست و پا، کابوس، خودکشی و قتل می‌شوند.

*خانواده‌ها مواظب مثلث مرگ فرزندان خود باشند
معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری لرستان در گفت‌و گو با فارس در این خصوص هشدار داد و گفت: تبلیغات نادرست ماهواره‌ای، دارو‌های مکمل برای تناسب اندام که در برخی بدنسازی‌ها استفاده می‌شود، و برخی دارو‌های لاغری و زیبای که در آرایشگاه‌های زنانه مورد استفاده قرار می‌گیرند، مثلث مرگ را تشکیل می‌دهد.
محمد تقی شاکرمی اظهار داشت: خانواده‌ها باید در این زمینه فرزندان خود را بیشتر کنترل کنند، به به آن‌ها توجه بیشتری داشته باشند.
وی یاد‌آور شد: قرص‌های اکسی الیت که در ماهواره به صورت کپسول یا پودر برای کاهش قند خون که ساخت کشور ایالت متحده است، یکی از خطر‌های است که همه اقشار به ویژه جوانان را تهدید می‌کند، زیرا این دارو عوارضی همچون نارسایی و از دست دادن کبد، بی‌نظمی‌های قلبی و مرگ ناگهانی دارد. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی