برجسته کردن لب با تزریق ژل یا پرکننده

لبهای پر با لبه های مشخص همیشه نشانگر زیبایی و جوانی است.در مطالعه ای که اخیراً توسط دکتر مسنجر و همکارانش انجام شد بررسی کردند که چرا بعضی از خانمها در سنین بالا هم، جوانتر از همسنهای خود به نظر میرسند. نتیجه جالب بود. در کل سه دلیل برای جوانتر به نظر رسیدن خانمها در سنین بالا وجود دارد: وراثت، استفاده از ضدآفتاب و لبهای پُرتر. برای وراثت نمیتوان اقدامی انجام داد.برای استفاده از ضد آفتاب اگر جوان هستید و این مقاله را میخوانید باید از همین امروز شروع کنید. برای لبهای پرتر اگر وراثتی داشته باشید که عالی است ولی اگر وراثتی نداشته اید یا در اثر افزایش سن لبهای شما تحلیل رفته است این مقاله به شماکمک میکند که تصمیم درستی بگیرید.

امروزه پرکنندههای تزریقی شایع ترین روش برجسته کردن لب هستند.پرکنندههای متفاوتی برای تزریق در لب یا اطراف لب وجود دارد ولی ژلهای هیالورونیک اسید پرکاربرد ترین و به نظر من بهترین آنها هستند.هیالورونیک اسید ماده ای طبيعى است كه در همه موجودات زنده وجود دارد. غلظتهاى زیاد این ماده در بافت همبند و در مايع اطرا ف چشم وجود دارد. این ماده همچنين در غضروف، مايع مفصلی و در بافت همبند پوست یافت میشود. در بافت پوستى، اسيدهيالورونيك يك ماده ژله ای است كه فضاى بين كلاژن و فيبرهاى الاستین را پر میكند.

تزریق چربی و ایمپلنت هم انتخابهای دیگر برای برجسته سازی لب هستند ولی عوارض خاص خود را دارند. به نظر من چربی برای قوام دهی لب زیاد مناسب نیست به این دلیل که برجستگی زیاد و پُف آلودگی به لب میدهد. از طرف دیگر ایمپلنت ضمن این که نیاز به عمل جراحی دارد قابلیت تغییر ندارد در صورتی که در مورد ژل افزایش اندازه یا تغییر فرم به راحتی انجام میشود.به طور کلی تغییر شکل، ساختار و حجم لب با پرکننده هیالورونیک اسید به راحتی و با انعطاف زیادی انجام میشود.برای مثال با تزربق ژل طی یکجلسه امکان اینکه لبِ مورد نظر و ایده آل فرد ایجاد شود بسیار زیاد است.

مدت دوام ژلهای هیالورونیک بستگی زیادی به نوع ژل مصرفی دارد. ژلهای با کیفیت ممکن است تا 3 سال دوام داشته باشد ولی معمولاً اکثر ژلها حدود 1 سال دوام دارند. بدلیل اینکه لبها بسیار متحرک هستند مدت دوام ژل در آنها بسیار متفاوت است.ژلهای هیالورونیک باکیفیتی که در حال حاضر به کار میروند ژویدرم (Juvederm) یا بلوترو(Belotero) یا رستیلان (Restylane) هستند. تکنیک تزریقاین ژلها نسبتا مشابه استو از نظر اثر نسبتاً مشابه هستند. البته به نظر من ژویدرم (Juvederm) قوام دهی و دوام بیشتری دارد. شرکت آلرگان دو محصول تخصصی برای لب تولید کرده است که به نامهای Juvederm Volbella و juvederm Smile شناخته میشوند این دو در حجم دهی و فرم دهی به لب اثر فوق العاده ای دارند. (عکس ها قبل و بعد) 

منبع: واعظ