۲۰۱۴ سال تحول در ابزارهای امنیتی موبایلی/ امسال سال فیس‌بوک نیست

«کوآنتوم»، جاسوسی که برای آمریکا همه ‌کار می‌کند
آژانس امنیت ملی آمریکا نام "کوآنتوم" را برای یکی از مؤثرترین ابزار جاسوسی خود برگزیده است. این ابزار امکانات جاسوسی مختلفی در اختیار سرویس‌های امنیتی قرار می‌دهد؛ از دریافت اخبار تا دستکاری در دانلود و آپلود نرم‌افزارها.
به‌عنوان نمونه کارشناسان آژانس امنیت ملی آمریکا با روشی موسوم به "Quantum Insert" قادرند سیستم‌های کامپیوتری هدف را به بدافزارهای مختلف آلوده کنند. وقتی حفره نفوذ ایجاد شد، می‌توان نرم‌افزارهای دلخواه دیگری را روی سیستم قربانی نصب کرد؛ نرم‌افزارهایی که به صورت هدفمند اطلاعات را شکار می‌کنند.
این بدافزارها می‌توانند اطلاعات شبکه‌ای را که کامپیوتر قربانی به آن وصل است، ثبت کنند یا سری به هارد دیسک کامپیوتر بزنند یا از صفحه نمایش، مخفیانه عکس بگیرند.
در خبری دیگر اشپیگل با انتشار اسناد جدیدی از جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا فاش کرده که متخصصان آژانس امنیت ملی آمریکا مد‌ت‌هاست که سرگرم هک کردن شبکه اطلاعاتی میان آسیا و اروپا هستند.
در همین حال اطلاعات جدیدی که توسط ادوارد اسنودن افشا شده ثابت می کند که آژانس امنیت ملی آمریکا با پرداخت پول به یک شرکت امنیتی مشهور به نام RSA تلاش کرده راهی برای شکستن قفل های رمزنگاری داده ها بیاید.
گفته می شود RSA از آژانس امنیت ملی آمریکا 10 میلیون دلار پول گرفته تا ابزار رمزگذاری را عرضه کند که دارای نقص باشد و بتوان از آن برای نفوذ به رایانه های کاربران استفاده کرد.

جاسوسی آمریکا از گوشی‌های آیفون
سازمان جاسوسی آمریکا به انتشار بدافزارهای ویژه‌ای روی گوشی‌های هوشمند آیفون متهم شده است که به آن‌ها امکان می‌دهد بدون اطلاع کاربر و از راه دور گوشی را فعال کنند و به اطلاعات آن دسترسی داشته باشند.

فیس‌بوک از مد افتاد
یافته‌های یک پژوهش جدید پیرامون الگوهای بهره‌گیری از شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که مهم‌ترین نیروی محرکه فیس‌بوک که نوجوانان 16 تا 18ساله بوده‌اند، دیگر علاقه چندانی به استفاده از آن ندارند.
این پژوهش نشان داده که مهم‌ترین دلیل ترک فیس‌بوک توسط نوجوانان نه دغدغه‌های رایج پیرامون نقض حریم خصوصی یا جمع‌آوری داده‌های شخصی کاربران، که پلت‌فرم‌های جایگزین موجود است که روی گوشی‌های هوشمند کاربری ساده‌تری دارند و بسیار سریع‌تر عمل می‌کنند.
شارژر موبایل‌ها در فهرست تجهیزات الکترونیکی غیرایمن
مدیران مرکز استانداردسازی تجاری پیش از فرارسیدن کریسمس تعداد زیادی از فروشگاه‌های محصولات الکترونیکی در شمال لندن را مورد بازبینی قرار دادند و کیفیت محصولاتی که در این مراکز به فروش می‌رسند را بررسی کردند. در پایان این بررسی مشخص شد بیش از 600 محصول الکترونیکی ناایمن به کاربران فروخته می‌شوند.
از ناایمن‌ترین محصولاتی که در فروشگاه‌های الکترونیکی عرضه می‌شود می‌توان به شارژرهای مخصوص تلفن‌های همراه و لپ‌تاپ‌ها اشاره کرد که کاربر پس از خراب شدن شارژر اصلی سراغ آنها می‌رود.

2 پوشیدنی هوشمند جدید در راهند
سامسونگ خبر داد به زودی از دو محصول هوشمند پوشیدنی خود رونمایی خواهد کرد.
مچ‌بند هوشمند سامسونگ یک محصول پوشیدنی برای تناسب اندام است که قرار است همراه با دومین نسل از عینک هوشمند در بارسلونا به دنیا معرفی خواهد شد.
گفته می‌شود گه عینک هوشمند جدید گوگل با صفحه قابل انعطاف و مچ‌بند هوشمند با کاربری مشابه با Nike Fuel Band ارایه شوند.
در همین حال خبر می‌رسد که ال‌جی در حال تکمیل بهترین گوشی بعدی خود یعنی G3 است و به صورت همزمان تولید ساعت مچی هوشمند خود موسوم به G-Arch و همچنین دستبند هوشمند G-Arch مخصوص تناسب اندام را آغاز کرده است.
خبر دیگر از دنیای موبایل اینکه در آمریکا گوشی هوشمند آیفون 5C از طریق سه شرکت مخابراتی یاد شده با حافظه داخلی 16 گیگابایت به صورت رایگان به دست مردم می‌رسد و برای مدل‌های 32 و 64 گیگابایتی هم باید 80 و 200 دلار بپردازند. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی