کشور محل زندگی شما معین کننده چاقی یا تناسب اندام

محققان 14 کشور مختلف را بررسی کردند تا معین کنند آیا محل زندگی شما می‌تواند روی تناسب اندام، چاقی یا لاغری شما موثر باشد.

برای مثال در کشورهایی که محل‌های خاص برای دوچرخه سواری یا پیاده‌روی وجود دارد مردم تناسب اندام بهتری دارند و در کشورهایی که این تمهیدات اندیشیده نشده است تعداد افراد دارای اضافه وزن بیش‌تر است.

نتایج این تحقیقات در نشریه سلامت عمومی آمریکا به چاپ رسیده است و در آن ادعا شده است محل زندگی شما می‌تواند تعیین کننده احتمال ابتلا شما به چاقی، دیابت و دیگر بیماری‌ها باشد.
بر اساس این تحقیقات کشورهای سوئیس، هلند و اسپانیا بهترین تناسب بدنی و کشورهای آمریکا، استرالیا و کانادا دارای بدترین وضعیت از لحاظ اضافه وزن بودند.

جان پوچر استاد و محقق حمل و نقل از دانشگاه راتگرس در آمریکا در این باره گفت: دولتمردان باید برای افزایش تعداد مکان‌های خاص برای پیاده‌روی و دوچرخه سواری در کشور خود فکر جدی کنند تا به این ترتیب عموم جامعه را به فعالیت بدنی بیش‌تر تشویق کنند.

لارنس فرانک استادیار تحقیقات حمل و نقل عمومی در دانشگاه بریتیش کلمبیا در این باره گفت: فعالیت بدنی بسیار برای سلامت عمومی جامعه مهم است. اگر ما شهرها و محل زندگی را طوری طراحی کنیم که مردم رانندگی کردن را برای انجام کارهای خود انتخاب کنند باید منتظر بالا رفتن هزینه‌های مرتبط با سلامت، افزایش تعداد بیماری‌ها و مرگ و میرها باشیم.

تحقیقات قبلی هم نشان داده بود استفاده از مترو و وسایل حمل و نقل عمومی می‌تواند به لاغر شدن و کاهش وزن شما کمک کند.

محققان کانادایی اعلام کردند: رفت و آمد با مترو به شما کمک می‌کند تا به اندازه یک نوبت ورزش کردن تحرک داشته باشید. میزان انرژی مصرفی در افرادی که با وسایل حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس رفت وآمد میکنند، سه برابر افرادی است که از وسیله نقلیه شخصی استفاده می‌کنند.

مقدار انرژی که افراد در زمان رسیدن به ایستگاه مترو یا خارج شدن از آن و تعویض وسیله نقلیه مصرف می‌کنند مساوی با مصرف انرژی در طی 30 دقیقه پیاده‌روی است.

به این ترتیب می‌توان گفت در کشورهایی که حمل و نقل عمومی به طور مناسبی برای مردم فراهم شده است و آن‌ها استفاده از این امکانات را به جای استفاده از اتومبیل شخصی خود انتخاب می‌کنند میزان سلامت عمومی مردم بهتر است. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی