مصرف کلم احتمال زنده ماندن پس از سرطان پستان را افزایش می‌دهد

میزان زنده ماندن زنان چینی مصرف‌کننده کلم و سبزیجات دیگر نسبت به سایر زنانی که این سبزیجات را مصرف نمی‌کنند پس از ابتلا به سرطان پستان بیشتر است. تحقیق بر روی 4886 زن چینی بین 20 تا 75 سال که به سرطان‌های نوع 1 تا 4 پستان بین سال‌های 2002 تا 2006 مبتلا بوده‌اند انجام شده است.
زنانی که در 36 ماه پس از ابتلا، سبزیجات بیشتری مصرف کرده بودند در مقایسه با زنانی که مصرف سبزی کمتری داشته یا مصرفی نداشتند احتمال مرگشان به هر علتی بین 27 تا 62 درصد کاهش یافته بود.
در مناطقی از چین که کلم به مقدار زیاد مصرف می‌شود، ارتباط مستقیمی بین میزان ایزوتیوسیانات ادرار و کاهش سرطان سینه مشاهده شده است، به طوری که زنانی که بیش‌ترین مصرف کلم را داشتند، 45 درصد کمتر از زنانی که کمترین میزان را داشتند، در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه بودند
به نوشته خبرگزاری فرانسه احتمال مرگ برای افرادی که خانواده کلم را مصرف می‌کنند بین 22 تا 62 درصد کاهش می‌یابد و احتمال بازگشت دوباره بیماری آن‌ها نیز 21 تا 35 درصد کاهش می‌یابد.
سارا نشوتا از محققان دانشگاه نشویل تنسی می‌گوید که این یافته‌ها نشان می‌دهد مبتلایان به سرطان پستان باید این سبزیجات و به ویژه کلم‌ها را جزیی از رژیم غذایی خود قرار دهند.
وی افزود که سبزیجات رایج در چین شلغم، گل کلم و سایر سبزیجات است درحالی‌که کلم بروکلی و جوانه گیاهان در اروپا و سایر کشورهای غربی رواج بیشتری دارند و این در حالی است که میزان استفاده از این مواد در میان زنان چینی بسیار بالاتر از زنان آمریکایی است. 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی