لاغری به چه قیمت؟

برخی از آرایشگاه های زنانه از غفلت مسئولان سوءاستفاده کرده و اقدام به توزیع شیشه ، در میان زنان کرده و آنها را به لاغری با مصرف شیشه تشویق می کنند
تسنیم: امروزه بسیاری از زنان برای تناسب اندام به مصرف شیشه گرایش پیدا کرده اند البته کارشناسان معتقد هستند که شیشه فعالیت سیستم عصبی را افزایش داده و این ماده موجب بالا رفتن حس هوشیاری و سرخوشی می شود و سپس با همان شدتی که فرد را به اوج رسانده به همان سرعت فرد را به زمین می کوبد و موجب بروز افسردگی، خستگی شدید و ناتوانی می شود.
از اثرات منفی دیگر شیشه می توان احساس رخوت، شل شدن عضلات صورت، ضعیف شدن تنفس، افزایش ضربان قلب، کاهش اشتها، یبوست، تهوع نام برد.
موادمخدر باعث تغییر رنگ روی افراد می شود و متاسفانه لاغر شدن دلیلی است که برخی از دختران و زنان به مصرف این ماده روی می آورند.
شیشه بر خلاف نظرات افراد که اعتیاد نمی آورد شدیداً موجب وابستگی فرد به آن می شود و فرد بعد از هر با استفاده ولع بیشتری به مصرف آن پیدا می کند.
امروزه با طیف بیشتری از افراد مصرف کننده شیشه رو به رو شده ایم که زنان نیز در این طیف قرار گرفته اند آنها معتقد بر این هستند که شیشه لاغر می کند و حفظ تناسب اندام آنها می شود و برخی از آرایشگاهای زنانه از غفلت مسئولان اقدام به توزیع این ماده مخدر در میان زنان کرده اند و آنها را به لاغری با مصرف شیشه تشویق می کنند ولی به گفته کارشناسان اعتیاد لاغری توسط شیشه به طرز بسیاری بدی رخ می دهد و مصرف این ماده مخدر موجب لاغری برخی از اندام های حیاتی می شود که تغییرات زیادی را در بدن زنان ایجاد می کند و موجب بروز قیافه ای درهم و زشت در آنها می شود.
ساناز ۲۲ ساله دختری که برای لاغر شدن مصرف شیشه را تجربه کرده که در مدت کوتاهی به آن اعتیاد پیدا کرده به مطب یکی از روانپزشکان برای ترک و مشاوره مراجعه کرده بود در گفت و گویی که با وی داشتم، اظهار کرد که خانواده به بسیار ثروتمند هستند که برای گذراندن اوقات خودم با دوستانم در باشگاهی ثبت نام کردم چراکه وزنم زیاد بود و همیشه از این باب ناراحت بودم.
به گفته وی در باشگاهی که ثبت نام کردم بعد از ۲ ماه تغییرات محسوسی برای لاغر شدن در خود ندیدم با مربی ام صحبت کردم خیلی راحت گفت شیشه بکش لاغر می شود اعتیاد هم نمی آورد من هم حماقت کردم و حرفش را گوش کردم و درعرض ۳ هفته خیلی لاغر شدم ولی نسبت به شیشه اعتیاد پیدا کردم تا حدی که نامزدم متوجه شد و برای ترک ،من را نزدیکی از مشاوران خانواده برد ابتدا من قبول نمی کردم که این ماده را کنار بگذارم ولی با صحبت های مشاور خانواده قبول کردم که ترک کنم، نامزدم در این مسیر به من خیلی کمک کرد تا جایی که الان پیش شما هستم اعتراف می کنم که برای لاغر شدن فقط سریع ترین راه چاره نیست.