تغییر حالت واژن

در خانم ها بعد از رابطه جنسي زياد و يا زايمان طبيعي و يا علل ديگر مجراي جنسي يا واژن تغيير اندازه مي دهد و اصطلاحا مي گويند واژن گشاد شده است. اين موضوع سبب لذت نبردن خود شخص و شريک جنسي مي شود. براي درمان گشادي واژن هم عمل جراحي هم ورزش و روش بسيار نوعي بنام ليزر (فمي ليفت) ابداع شده است. که در ادامه به اختصار در مورد هرکدام توضيح مختصري مي دهيم

عمل تنگ کردن واژن يا رکتوسل و پرينورافي ديواره پشتي واژن به هم نزديک شده و در قسمت بيروني واژن عمل ترميم و زيبايي انجام مي شود اين عمل مي تواند بلافاصله بعد از زايمان طبيعي هم انجام شود و پزشک باچند بخيه وازن را تنگ تر مي کند.

تمرينات ورزشي:تمرينات کيگل باعث تقويت عضلات پاييني لگن خاصره و ماهيچه در هنگام زايمان کشيده شده اند خواهد . اين تمرينات حتي به (ارگاسم شديدتر)نيز منجر خواهد شد چراکه باعث قوي تر شدن و بيتشر انعطاف پذيرشدن ماهيچه ها خواهد گرديد. اين تمرينات کيسه مثانه راهم سفت تر خواهند کرد که در نتيجه شما ديگر چکه هاي ادراري نخواهيد داشت . نکته اينجاست که به هرحال اين تمرينخود واژن را تنگ نخواهد کرد بلکه در حقيقت ماهيچه هاي ورودي دهانه واژن را تنگ تر خواهند کرد.
منبع: تسنيم