بدون عوارض موهای زائد را از بین ببرید

ممکن است بارها شنیده باشید افرادی کاندیدای مناسب برای لیزر مو هستند که پوست روشن و موهای ضخیم و تیره‌ای دارند. اما این سوال ممکن است در ذهن مخاطب ایجاد شود که چرا این افراد بهتر از دیگران جواب می‌گیرند؟! در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نور لیزر به ملانین حساس است. اکثر افراد می‌دانند که ملانین رنگدانه اصلی پوست و مو است که در سلول‌های ملانونیست ساخته می‌شود، بنابراین ضخیم و مشکی‌تر بودن موها در جذب بهتر نور لیزر موثر است و راحت‌تر از‌بین می‌رود. همچنین پوست‌های سفید ملانین کمتری دارند، برای همین نور لیزر به پوست آسیب کمتری می‌زند. البته باید به این نکته اشاره کنیم که با پیشرفت علم و تکنولوژی افراد دیگری که پوست‌های تیره‌ای دارند هم می‌توانند به‌راحتی از این روش جواب بگیرند و صرفا این روش برای افرادی که پوست روشنی دارند، نیست. رفع موهای زائد

یک ماه قبل از لیزر اپیلاسیون را کنار بگذارید

پوست‌های سفید با موهای تیره و مشکی بهترین پاسخ را به لیزر موهای زائد می‌دهند. درواقع هرچه مو نازک‌تر و کمرنگ‌تر باشد، درصد پاسخ مثبت کمتر می‌شود. همچنین افرادی که در گذشته به جای اپیلاسیون و کندن مو از روش تراشیدن استفاده کرده‌اند، پاسخ بهتری از لیزر می‌گیرند. به هر حال توصیه می‌شود حدود یک ماه قبل از لیزر، روش تیغ زدن مو را جایگزین موم انداختن، کندن و اپیلاسیون کنید.

این افراد کاندیدای مناسب برای لیزر نیستند:
در افرادی که سابقه ایجاد گوشت اضافه دارند، بهتر است که لیزر انجام نشود زیرا سبب ایجاد اسکار هیپرتروفیک خواهد شد.
همچنین افرادی که مشکل هورمونی دارند یا از داروهای خاصی مثل کورتون با داروهای هورمونی استفاده می‌کنند کاندیدای مناسبی نیستند.
افرادی که برای رفع جوش‌ها از قرص‌های ایزوترتینویین استفاده می‌کنند‌، پوست را به شدت نسبت به نور لیزر حساس می‌کند، بنابراین حداقل ۶‌ماه بعد باید از لیزر استفاده کرد.
همچنین افرادی که بیماری‌های پوستی مثل لوپوس دارند، بهتر است لیزر انجام ندهند. به‌علاوه اگر از بیماری پوستی دیگر رنج می‌برند باید با پزشک خود مشورت کنند تا لیزر باعث عود بیماری نشود.
همچنین افرادی که توسط آفتاب یا سولاریوم پوست‌شان را برنزه کرده‌اند بهتر است از لیزر استفاده نکنند.
در بارداری بهتر است از لیزر استفاده نشود اما در شیردهی مشکلی ندارد.
منبع: الو دکتر 

خدمات و محصولات صنعتی

 الکتروپمپ

 

 

 

سلامت و زیبایی